Perşembe   |   09 Aralık 2021   |       
Cem Taşımacılık ve Ticaret AŞ sahip olduğu özmal araçlarının yanı sıra, sözleşmeli tedarikçileri ile yurt içi taşıma / dağıtım hizmetini müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hızlı, zamanında, düzenli bilgi akışı ve maksimum seviyede güvenlik ilkesi ile hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

RULO (COİL), PALET SAC TAŞIMACILIĞI HİZMETİ

Her türlü rulo ve palet sac ürünlerinizin Türkiye içerisinde taşıma organizasyonunu özel rulo havuzlu, kayar çatılı ve tenteli araçlar ile gerçekleştiren Cem Taşımacılık ve Ticaret AŞ bu konuda yıllara dayanan üst düzey tecrübesi, güzergahlar konusundaki engin deneyimi ve modern araçları ile hassas, güvenilir ve zamanında hizmet sunmaktadır.
ŞEHİRLER ARASI KOMPLE TAŞIMA HİZMETİ

Her türlü ürününlerinizin Türkiye içerisinde taşıma organizasyonunu kayar çatılı ve tenteli tır, kamyon ya da açık kasa tır ve kamyonları ile gerçekleştiren Cem Taşımacılık ve Ticaret AŞ bu konuda yıllara dayanan üst düzey tecrübesi, güzergahlar konusundaki engin deneyimi ve modern araçları ile hassas, güvenilir ve zamanında hizmet sunmaktadır.
KALIP TAŞIMACILIĞI HİZMETİ

Her türlü kalıplarınızın taşıma organizasyonunu taşınacak malın hacmine ve özelliklerine göre en uygun araç ile gerçekleştiren Cem Taşımacılık ve Ticaret AŞ bu konuda yıllara dayanan üst düzey tecrübesi, güzergahlar konusundaki engin deneyimi ve modern araçları ile hassas, güvenilir ve zamanında hizmet sumaktadır.
MİLK-RUN (PARSİYEL) TAŞIMACILIĞI HİZMETİ

Küreselleşen dünyada üretim, maliyetlerin düşük olduğu düşünülen her yerde yapılabilmekte ve talep olan her yere taşınabilmektedir. Küreselleşen rekabetin yarattığı şartlardan dolayı da firmaların karlılığı giderek düşmektedir.

Tedarik zincirininin içinde lojistiğin, lojistiğin içindeyse nakliyenin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu düşünülürse, malzeme taşımasında yapılacak iyileştirmelerin kârlılığa olan pozitif etkisi daha iyi görülecektir. İşte bu noktada her tedarikçinin kendi başına nakliye yapması yerine operasyonun planlı bir şekilde birleştirilmesi ve bunun zincirin ortak bir süreci haline getirilmesi gerekmektedir: Yani Milkrun.

Milkrun bir taşıma modelidir ve herhangi bir sektöre özel değildir. Ancak uygulamalara bakıldığında özellikle Otomotiv sektöründe büyük bir rol sahibi olmuştur.

Milk-run uygulayabilmek için olmazsa olmaz kriteler şunlardır:
MilkRun planlama sürecinde, üretim, stok, sevkiyat ve geri dönüşüm sürecinin başarılı bir şekilde yönetildiği bir ERP sisteminin olması şarttır. Biz Cem Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. olarak SAP ile tam entegre olan bir milkrun optimizasyon programı kullanarak planlamayı gerçekleştirmekteyiz. Planlama süreci, sadece bizim kullandığımız sistemde 3 boyutlu olarak yapılabilmekte ve %100 gerçekçilik elde edilmektedir.Tedarikçilerden gelen ve taşımayı doğrudan etkileyen bilgilerin gerçekçiliğinin sağlanması:
Farklı tedarikçilerden gelen malzemelerin birlikte taşınabilirliği, taşıma aparatlarının üstüste ve yanyana konulabilirliği gibi bilgilerin başında gelmektedir.Zincir üyelerinin tamamında zamanlamaya gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir. Sistem üzerinden aracın firma giriş/çıkış saatleri bildirilir ve buna uyulması uydu cihazları tarafından denetlenir.Çalıştıgımız sektör gibi taşıma aparatlarının geri dönüşlerinin fazla olduğu sektörlerde bu aparatların ürünler gibi tanımlanması, fabrika içinde ve dışında akışın sistem üzerinden sağlanması Milkrun döngüsünü hızlandıracaktır.

Ayrıca böyle bir uygulamanın finansal ve operasyonel faydalarının yanında başka faydaları da vardır. Japonya’da Mazda Milkrun sisteminin kamyon sayılarını azaltmasından kaynaklanan CO2 emisyon miktarlarındaki düşme buna en güzel örnektir.

Her sektörde dinamikler farklıdır, gıdada farklı ürünlerde farklı zamanlarda mevsimsellik olabilirken, perakendede küçük bir promosyon satışlarda büyük değişikliklere yol açabilmektedir, beyaz eşyada kampanyalar belirleyici olabilmekte, otomotivde ise sene sonu kampanyaları ile satış artışı gerçekleşmektedir. Ayrıca yapılan iş performans göstergeleri tanımlanarak sürekli ölçülmeli, raporlanmalı ve geliştirilmelidirYasal Uyarılar    |